College Commit List

D1

Army

-Michael Tangredi (Baldwinsville HS '19)

 

Boston University

-Sam Talkow (Pine Crest HS '13)

-Max Tetreault (La Salle Academy '19)

-Harry Friedman (Middlesex '20)

 

Brown University

-Jason Simaan (Corona Del Mar '16)

 

Bryant University

-Jacob Alexander (Franklin HS '19)

-Nathan Laliberte (Pinkerton Academy '20)

-Graham Tyson (St.John's Prep '21)

 

Bucknell University

-Frankie Higgins (Hingham HS '18)

 

Canisius College

-Dylan McNally (Medfield '18)

 

Colgate University

-Jack Budneiwski (Benilde St Margaret HS '20)

 

College of the Holy Cross

-Dan O'Connell (Winchester HS '16)

-Brendan McKenzie (St. Sebastian's '18)

-Connor DePiero (Medfield HS '20)

 

Dartmouth College

-Mitchell Myers (St. John Bosco '19)

 

Duke University

-Dan O'Connell (Winchester HS '16)(Holy Cross '20)

 

Fairfield University

-Nick Bloom (Xaverian Brother's Academy '21)

-Matt Belcher (La Salle Academy '20)

 

Furman University(2014-2020)

-TJ Pottinger (Hastings HS '18)

-Brett Reynolds (Chapel Hill HS '20)

 

Georgetown University

-John Dixon (Nobles '20)

 

Harvard University

-James Sullivan (Garden City HS '15)

-Steven Cuccurullo (Smithtown East '17)

 

Hobart and William Smith

-Drew Blanchard (Moses Brown '17)

-Adam Shea (Page HS '19)

-Cam Vona (Lincoln-Sudbury HS '19)

 

John’s Hopkins University

-Spencer Sande (Academy of Holy Angels '18)

 

Lehigh University

-Mike Sisselberger (Southern Lehigh HS '18)

 

LIU Post

-Emerson Tyler (Kearsarge Regional HS '19)

 

Loyola University Maryland

-Grahan Savio (Greenwich HS '13)

-Jake Shriner (Caravel Academy '15)

-Eric Pacheco (Valor Christian HS '19)

 

Manhattan College

- Keith Fraser (Chaparral High School '20)

 

Marquette University

-Owen Weselak (Torrey Pines HS '14)

-Brett Molina(Cathedral Catholic '15)

-Thomas Washington (Minnetonka HS '18)

 

Merrimack College

-Davis Cronin(Hebron Academy '17)

-Allyn French'19 (Dracut HS '19)

-Matt Lucozzi (Billerica HS '22)

 

Providence College

-Quinn McConnaughey (Thayer Academy '21)

 

Robert Morris University

-Steve DelleMonache (St. Augustine Prep '20)

 

Rutgers University

-Sam Oltmans (Montgomery HS '16)

-Luke Romanek (New Hampton '21)

 

Sacred Heart University

-Chris Thomas (Maple Grove HS '19)

-Nick Casano (St. Augustine Prep '21)

 

Saint Bonaventure University

-Austin Holley (Hilton HS '20)

 

St.John's University

-Erik Suh (St. Margaret's Episcopal '16)

 

Stony Brook University

-John Ehlers (Riverhead HS '17)

 

Syracuse University

-Nate Garlow (Marcellus HS '17)

 

The Ohio State University

-James Hogan (Ridgewood HS '19)

-Coleman Kraske (Wakefield HS '22)

 

University of Albany

-Regan Endres (Victor HS '20)

 

University of Delaware

-Joe Lenskold (Bridgewater-Raritan '17)

-Corbin Minard (Delbarton '21)

 

University of Massachusetts Amherst

-Tyler Green (Thayer Academy '17)

-Caleb Hammett (Hanover HS '20)

-Ryan Henry (Yorba Linda HS '20)

 

University of Massachusetts Lowell

-Liam McDonagh (Groton-Dunstable HS '18)

-Jack Bird (City Honors School '20)

 

University of Michigan

-Spencer Grant (Torrey Pines HS '18)

-Matis Cole (Deerfield PG '20) (Milton Academy '19)

- Jack Rideout (St. Sebastian's HS '22)

 

University of North Carolina

-Zac Tucci (Avon Old Farms '18)

 

University of Notre Dame

-Junior Almedia (Lincoln-Sudbury HS '17)

 

University of Pennsylvania

-Richy Lenskold (Bridgewater-Raritan HS '15)

 

University of Utah

-Cole Brams (Portsmouth HS '19)

-Matthew Dole (Silver Lake HS '20)

 

University of Vermont

-Gavin Bergeron (Littleton HS '19)

-Charlie Egan (Hingham HS '19)

 

Wagner College

-Hank Ontiveros (Santa Fe Christian '17)

 

Virginia Military Institute

-Brad Nardella (Cazenovia HS '13)

-Gordon Livermore (Servite '15) (Transferred to Navy)

-Brice Basic (Cazenovia HS '17)

- Diego Markie (DeMantha Catholic HS '22)

 

Yale University

-TD Irelan (Victor HS '16)

 

D2

Assumption College

-Tyler Grant (Brewster Academy '17)

-Dylan Chapel (Norwich Free Academy '20)

 

Bentley University

-Max Adler (Northfield Mount Hermon '13)

-Michael Fricke (Valor Christian '16)

-Jake Tyska (Wayland HS '19)

-Cameron Bartolomeo (Xavier '20)

 

Colorado Mesa University

-Michael Marino (Aliso Niguel '15)

-Jack Dessler (Prior Lake HS '15)

-Cole Emmanuel (Denver East '19)

-Dylan Checketts (Herriman HS '20)

 

Colorado State University Pueblo

-Dylan Davis (El Dorado HS '15)

 

Franklin Pierce University

-Aidan Geary (Pembroke HS '19)

-Steven Jackson (Cushing Academy '19)

 

LeMoyne University

-Zac Cooley (Pittsford HS '15)

 

Lenoir Rhyne University

-Patrick Sullivan (Pittsford Mendon HS '17)

 

Queens University of Charlotte

-Jacob Martin (Westlake HS '20)

 

St. Anselm's College

-Allen Jarabek (Holderness '17)

-Ryan Melley (Reading Memorial '17)

-Craig Yannone (Saint John's Prep '19)

 

University of Alabama Huntsville

-Evan Zonderman (Austin Prep '20)

 

University of Tampa

-Ross Dickerson (Worcester Prep '16)

 

 

 

D3

Babson College

-Grey Sunderland (Bellevue HS '20)

 

Bowdoin College

-Sam Carlin (Middlesex ‘15)

-Ethan Barnard (Deerfield '19)

 

Clarkson University

-Brett Mazza (Austin Prep '16)

 

Connecticut College

-Toby Almeida (St.George's '17)

-Reese Hornstein (St.Mark's '20)

 

Denison University

-Chase Lynch (Santa Margarita '17)

 

Dickinson College

-Ian Thompson (Thayer Academy '18)

 

Endicott College

-Derek Yannone (Saint John's Prep '15)

-Zach Hojnowski (Somers HS '20)

-Thomas Barker (Needham HS '21)

 

Kenyon College

-Ian Gobron (St.Mark's '17)

 

Lasell College

-Peter Dolan (Pearl River HS '13)

 

Midland University

-Johnathan Delgado (Thomas Jefferson HS '20)

 

Sage College

-Ryan Adamczak (Guilderland HS '16)

 

Skidmore College

-Luke Curtin (Belmont Hill '20)

 

St. Lawrence University

-Michael O’Connell (Dexter-Southfield '18)

-Brendan Brigham (Hanover '20)

 

Trinity College

-Teddy Komjathy (Wellesley HS '20)

 

Tufts University

-Henry Hollen (Torey Pines HS '15)

-Kyle Helfrich (Brooks '17)

-Evan Cunningham (Pomfret '17)

-Aidan Hesse (Loyola HS '18)

 

UMass Boston

-Jack Dobrzynski (Prout '16)

-Jake Steeves (Shawsheen Valley Technical '17)

 

Wentworth Institute of Technology

-Tom Rockwell (Andover HS '17)

-Connor Charron (Tewksbury Memorial HS '20)

 

Wesleyan University

-Kevin Talbot (Williston Northampton '20)

-Tyler Campbell (Providence Day School '21)

 

Westminster College

-Hagan Buchanan (Oak Ridge HS '20)

Feel Free To Reach Out to be Featured